ALERGIA PRZY SUCHEJ SKÓRZE OZNACZA ATOPIĘ

Rozwiązanie Bioderma

Stosuj Atoderm Intensive Gel moussant do codziennej higieny skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej, a po kąpieli posmaruj ją balsamem Atoderm Intensive Baume. Dzięki temu przywrócisz skórze komfort i zapobiegniesz zaostrzeniom, poprawiając tym samym jakość życia całej rodziny. Oba te dermokosmetyki są hipoalergiczne, nie zawierają parabenów i nie zatykają porów.

Odpowiedź

Połączenie alergii i suchej skóry nie oznacza od razu atopii. Atopia to genetycznie uwarunkowany zespół zaburzeń układu odpornościowego, o czym świadczy występowanie chorób o tym podłożu u członków jednej rodziny. Można powiedzieć, że jest to skłonność do alergii. Na pojawienie się i przebieg alergii atopowej znaczny wpływ mają czynniki środowiskowe. Istotną rolę odgrywają alergeny obecne w powietrzu, takie jak roztocza, pyłki lub sierść zwierzęca, oraz alergeny kontaktowe. Ważne są również odczuwane emocje. W radzeniu sobie z AZS pomoże systematyczna obserwacja i prowadzenie dzienniczka. Pozwoli on Tobie i lekarzowi uchwycić relacje między stanem skóry, a stosowanymi lekami, pielęgnacją, dietą i zwiększonym poziomem stresu.

ATODERM
INTENSIVE BAUME

Kojący balsam emolientowy wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące barierę ochronną skóry i zapobiegające podrażnieniom. U 76% badanych, którzy stosowali produkt przez sześć miesięcy, nie wystąpiły nawroty*. Więcej niż emolient.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
INTENSIVE
GEL MOUSSANT

Żel oczyszczający i natłuszczający. Delikatnie oczyszcza skórę bez naruszania warstwy hydrolipidowej. Trwale odbudowuje barierę ochronną skóry poprzez zwiększenie syntezy lipidów międzykomórkowych. Ogranicza rozwój patogennej flory bakteryjnej.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

* Badanie kliniczne z udziałem 130 pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 15 lat cierpiących na umiarkowaną formę AZS. Produkt nakładano dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.