MIT: DZIECI Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY NIE POWINNY PRZEBYWAĆ NA SŁOŃCU

Rozwiązanie Bioderma

Wychodząc na słońce, ochroń skórę spray’em Photoderm Mineral SPF 50+. Aplikację powtarzaj co 2 godziny i po każdym wyjściu z wody. Po powrocie oczyść skórę przy pomocy olejku Atoderm Huile de douche. Dzięki temu przywrócisz skórze komfort.

Odpowiedź

Niektórzy twierdzą, że dzieci z atopowym zapaleniem skóry nie powinny w ogóle przebywać na słońcu, ponieważ małych atopików często uczulają kremy z filtrami. To oczywiście mit. Dzieci z AZS mogą korzystać ze słońca, jednak należy się trzymać zasad ochrony przeciwsłonecznej. Poleca się stosowanie filtrów mineralnych, które są najlepiej tolerowane przez osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry. Tworzą one na powierzchni skóry barierę fizyczną, jednocześnie nie przenikając do głębszych warstw naskórka. U wszystkich dzieci powinna być stosowana maksymalna fotoprotekcja: SPF 50+, ponieważ ich skóra jest niedojrzała i bardziej podatna na negatywne skutki promieniowania słonecznego.

PHOTODERM
MINERAL SPF 50+

Spray z filtrem w 100% mineralnym, który doskonale sprawdzi się u osób z atopowym zapaleniem skóry, a także uczulonych na filtry chemiczne i perfumy oraz nietolerujących promieniowania słonecznego w każdej postaci. Zapewnia wysoką fotoochronę: SPF 50+/UVA 26.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
HUILE DE DOUCHE

Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic.
Intensywnie odżywia i nawilża.
Otula skórę ochronnym płaszczem i trwale
odbudowuje barierę ochronną skóry.
Powstrzymuje dostęp alergenów i reguluje florę saprofityczną skóry.

WIĘCEJ O PRODUKCIE