MIT: SKÓRĘ Z ATOPOWYM
ZAPALENIEM NALEŻY
SMAROWAĆ MIODEM

Rozwiązanie Bioderma

Stosuj Atoderm Intensive Gel moussant do codziennej higieny skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej, a po kąpieli posmaruj ją balsamem Atoderm Intensive Baume. Dzięki temu przywrócisz skórze komfort i zapobiegniesz zaostrzeniom, poprawiając tym samym jakość życia całej rodziny. Oba te dermokosmetyki są hipoalergiczne, nie zawierają parabenów i nie zatykają porów.

Odpowiedź

Fora internetowe pełne są niekonwencjonalnych sposobów na walkę z AZS. Medycyna naturalna czy preparaty tworzone samodzielnie w domu oczywiście mogą być skuteczne, jednak nie należy ich stosować bez konsultacji z dermatologiem. W przeciwnym wypadku mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Tak jest np. z miodem – w opinii wielu osób niektóre odmiany miodu mogą dezynfekować zmiany skórne i przyspieszać ich gojenie. Należy pamiętać jednak, iż nie jest to poparte badaniami dermatologicznymi, a miód nierzadko silnie uczula. W aptekach można znaleźć odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne – zdecydowanie przyjemniejsze w aplikacji i hipoalergiczne; działające na przyczyny, a nie tylko na objawy.

ATODERM
INTENSIVE BAUME

Kojący balsam emolientowy wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące barierę ochronną skóry i zapobiegające podrażnieniom. U 76% badanych, którzy stosowali produkt przez sześć miesięcy, nie wystąpiły nawroty*. Więcej niż emolient.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
INTENSIVE
GEL MOUSSANT

Żel oczyszczający i natłuszczający. Delikatnie oczyszcza skórę bez naruszania warstwy hydrolipidowej. Trwale odbudowuje barierę ochronną skóry poprzez zwiększenie syntezy lipidów międzykomórkowych. Ogranicza rozwój patogennej flory bakteryjnej.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

* Badanie kliniczne z udziałem 130 pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 15 lat cierpiących na umiarkowaną formę AZS. Produkt nakładano dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.