MIT: SKÓRĘ DZIECI Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY NALEŻY SMAROWAĆ TŁUSZCZEM Z LODÓWKI

Rozwiązanie Bioderma

Stosuj Atoderm Intensive Gel moussant do codziennej higieny skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej, a po kąpieli posmaruj ją balsamem Atoderm Intensive Baume. Dzięki temu przywrócisz skórze komfort i zapobiegniesz zaostrzeniom, poprawiając tym samym jakość życia całej rodziny. Oba te dermokosmetyki są hipoalergiczne, nie zawierają parabenów i nie zatykają porów.

Odpowiedź

Atopowe zapalenie skóry przejawia się bardzo suchą skórą, która często łuszczy się i swędzi, uprzykrzając codzienne funkcjonowanie. Jest to szczególnie przykre w przypadku niemowląt i małych dzieci, którym ciężko wytłumaczyć, żeby się nie drapały. Rodzice dzieci z AZS szukają różnych sposobów na załagodzenie tych przykrych dolegliwości – w tym, smarując dziecko tłuszczem z lodówki. Nie ma sensu sięgać po wątpliwe sposoby, szczególnie, że konserwanty zawarte w pokarmach należą do czynników zaostrzających objawy AZS. Skóra dzieci z atopią wymaga szczególnej pielęgnacji w postaci specjalistycznych i bezpiecznych preparatów emolientowych z apteki. Kremy i balsamy do skóry atopowej powinny przywracać barierę ochronną skóry, zapobiegać podrażnieniom, a także działać kojąco i przeciwświądowo.

ATODERM
INTENSIVE BAUME

Kojący balsam emolientowy wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące barierę ochronną skóry i zapobiegające podrażnieniom. U 76% badanych, którzy stosowali produkt przez sześć miesięcy, nie wystąpiły nawroty*. Więcej niż emolient.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
INTENSIVE
GEL MOUSSANT

Żel oczyszczający i natłuszczający. Delikatnie oczyszcza skórę bez naruszania warstwy hydrolipidowej. Trwale odbudowuje barierę ochronną skóry poprzez zwiększenie syntezy lipidów międzykomórkowych. Ogranicza rozwój patogennej flory bakteryjnej.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

* Badanie kliniczne z udziałem 130 pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 15 lat cierpiących na umiarkowaną formę AZS. Produkt nakładano dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.