MIT: SKÓRY ATOPOWEJ
NIE MOŻNA MYĆ
WODĄ

Rozwiązanie Bioderma

Do codziennej higieny skóry atopowej w zależności od potrzeb stosuj oczyszczający żel Atoderm Intensive Gel moussant lub olejek Atoderm Huile de douche. Oba te dermokosmetyki są hipoalergiczne, nie zawierają mydła ani parabenów. Delikatnie i skutecznie oczyszczają skórę bardzo suchą, podrażnioną i atopową.

Odpowiedź

Niektórzy twierdzą, że dzieci z AZS nie powinno się w ogóle myć wodą. To oczywiście mit. Dzieci chorujące na atopowe zapalenie skóry można kąpać w wodzie, ale trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie: częstotliwość kąpieli i wybór preparatów myjących. Częstotliwość kąpieli to kwestia indywidualna i powinna zależeć od zmiennych czynników, takich jak pora roku czy aktywność dziecka. Najlepiej, aby kąpiel trwała krótko - około 5 minut - a temperatura wody wynosiła ok. 27-30 stopni. Aby dodatkowo nie wysuszyć i nie podrażnić skóry, nie powinno się kąpać dziecka w samej wodzie lub przy użyciu środków zawierających mydło czy detergenty. Wybierajmy preparaty niedrażniące, o pH zbliżonym do 6, bez alergenów, ziół czy konserwantów. Po kąpieli delikatnie osuszajmy skórę dziecka ręcznikiem (bez pocierania) i od razu nakładajmy odpowiedni emolient.

ATODERM
INTENSIVE
GEL MOUSSANT

Żel oczyszczający i natłuszczający. Delikatnie oczyszcza skórę bez naruszania warstwy hydrolipidowej. Trwale odbudowuje barierę ochronną skóry poprzez zwiększenie syntezy lipidów międzykomórkowych. Ogranicza rozwój patogennej flory bakteryjnej.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
HUILE DE DOUCHE

Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic.
Intensywnie odżywia i nawilża.
Otula skórę ochronnym płaszczem i trwale
odbudowuje barierę ochronną skóry.
Powstrzymuje dostęp alergenów i reguluje florę saprofityczną skóry.

WIĘCEJ O PRODUKCIE