MIT: ATOPICY POWINNI UNIKAĆ NADMIERNEGO KONTAKTU Z PODŁOGĄ

Rozwiązanie Bioderma

Stosuj olejek Atoderm Huile de douche do codziennej higieny skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej, a po kąpieli posmaruj ją balsamem Atoderm Intensive Baume. Dzięki temu przywrócisz skórze komfort i zapobiegniesz zaostrzeniom, poprawiając tym samym jakość życia całej rodziny. Oba te dermokosmetyki są hipoalergiczne, nie zawierają parabenów i nie zatykają porów.

Odpowiedź

U dzieci z atopowym zapaleniem skóry może występować zaostrzenie zmian skórnych po styczności z alergenami wziewnymi takimi jak roztocza czy pleśń. Nie oznacza to jednak, że czynniki te powinno się prewencyjnie eliminować. Należy zachować zdrowy rozsądek, obserwować indywidualne reakcje i unikać danych alergenów wyłącznie po zaobserwowaniu ich negatywnego wpływu na stan zdrowia. Dziecko nie musi unikać kontaktu z podłogą tylko dlatego, że może się na niej zbierać kurz i roztocza. Ważny jest natomiast odpowiedni wystrój pokoju atopika i przestrzeganie zasad higieny – zarówno dotyczącej pomieszczeń, jak i osobistej, poprzez stosowanie sprawdzonych emolientów.

ATODERM
INTENSIVE BAUME

Kojący balsam emolientowy wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące barierę ochronną skóry i zapobiegające podrażnieniom. U 76% badanych, którzy stosowali produkt przez sześć miesięcy, nie wystąpiły nawroty*. Więcej niż emolient.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

ATODERM
HUILE DE DOUCHE

Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic.
Intensywnie odżywia i nawilża.
Otula skórę ochronnym płaszczem i trwale
odbudowuje barierę ochronną skóry.
Powstrzymuje dostęp alergenów i reguluje florę saprofityczną skóry.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

* Badanie kliniczne z udziałem 130 pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 15 lat cierpiących na umiarkowaną formę AZS. Produkt nakładano dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.