Atopia
Osoby z atopią są wrażliwe na substancje, które dla innych są nieszkodliwe. Po zetknięciu się z tymi substancjami ich skóra może nieprzyjemnie swędzić, być zaczerwieniona i podrażniona.
Sucha skóra
Mówimy, że skóra jest sucha, kiedy jest nieprzyjemnie ściągnięta, a często również łuszczy się, pęka, piecze i swędzi. Skóra może być sucha przejściowo - na przykład zimą - albo cały czas. Suchości można zapobiegać, smarując skórę codziennie odżywczymi balsamami, które odbudowują barierę ochronną.
Atodermisie
To trzy wesołe misie polarne, które nauczą Cię dobrych nawyków i pomogą Ci w codziennej pielęgnacji skóry, zapraszając Cię do zabawy.
Dermokosmetyki
To coś więcej niż zwykłe kosmetyki. Nie tylko pielęgnują, ale mają też działanie lecznicze. Najlepiej pomogą Ci w dbaniu o skórę. Można je kupić tylko w aptece.
Systematyczność
O osobie mówimy, że jest systematyczna, jeśli najpierw coś sobie postanowi, a później trzyma się tego postanowienia, reularnie wykonując jakąś czynność. Na przykład Michał systematycznie trenuje piłkę nożną, jeśli tydzień w tydzień jeździ z kolegami na cztery treningi piłkarskie. Brawo, Michał!
Hipoalergiczne
Jeśli coś jest hipoalergiczne, to ma dużo mniejszą szansę na wywołanie u kogoś alergii. "Hipo" nie oznacza wcale wieeeelkiego hipopotama - jest niemal przeciwnie. To słowo pochodzi z języka greckiego i znaczy "mniej". A zatem hipoalergiczne to po prostu "mniej alergiczne".
Dermatolog
Lekarz zajmujący się chorobami skóry, który potrafi je najpierw rozpoznać, a potem skutecznie wyleczyć.
Bariera ochronna skóry
Cienka warstwa wody, tłuszczu i białek, które znajdują się w naskórku, czyli najbardziej zewnętrznej części Twojej skóry. Nie musisz znać na pamięć jej składu, ale warto pamiętać, że chroni ona skórę przed bakteriami, wirusami, złymi substancjami chemicznymi i wszystkim, co może jej zagrozić! Dlatego warto o nią dbać i pomagać jej się odbudowywać!